• Marta Dušková

Český den proti rakovině 2021 - tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině

V květnovém termínu vzhledem k epidemické situaci se sbírka v ulicích nemohla uskutečnit, proto byla přesunuta na konec září. Dobrovolníky s kytičkami bude možné potkat v ulicích ve středu 29. září, případně ještě ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října.

Hlavní téma letošní sbírky jsou nádory ledvin, močového měchýře a prostaty a možnosti prevence. Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi.

Za nabízené kvítky měsíčku lékařského se získají prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.


Na pevných prodejních místech bude možné kvítky nabízet až do neděle 3. října a seznam prodejních míst bude zveřejněn před začátkem sbírky a od 29. září budou místa vidět v interaktivní mapě prodejců a také v aplikaci Den proti rakovině.


Barva stužky kytiček pro rok 2021 je zelená a minimální příspěvek za jednu kytičku je 20 Kč.


Z mělnického regionu se k prodeji zatím přihlásila Městská knihovna Neratovice, kde bude možné kytičky zakoupit od středy 29. září do neděle 3. října.


Podrobné informace ZDE.25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše