top of page
  • Marta Dušková

Akce Mělník pro OnkoBubliny se nesla v barvách růžové a modré

Aktualizováno: 8. 9. 2022

Charitativní akce Mělník pro OnkoBubliny se letos uskutečnila podruhé. Náměstí Míru v Mělníku ovládla barva růžová, symbol nadace Pink Bubble a modrá, barva organizátora akce Mělník pro děti, za nímž stojí manažerka Adéla Dutková.

Akce je věnována nadaci Pink Bubble, která pomáhá dětem a mladým lidem v boji s rakovinou. Svými aktivitami ulehčuje život bublinkám, jak si nemocní sami říkají. Do letošní sbírky nadace se povedlo díky vystupujícím, partnerům i návštěvníkům a v neposlední řadě organizátorům vybrat neuvěřitelných 101 184 Kč.


Akci zahájil starosta města Ctirad Mikeš, ambasadorka akce Milli Janatková, zástupce nadace Pink Bubble Karolína Žohová a David Průša a manažerka akce Adéla Dutková.


Růžovo modrým dnem provázela herečka a moderátorka Anna Kulovaná, která uváděla program plný hudebních vystoupení, tance, módních přehlídek: „Podruhé je to lepší, člověk už ví, do čeho jde. Hodně se na mě lidé s charitativními akcemi obrací. Jsem ráda, že tady jsem a můžu být součástí. Doufám, že se vybere hodně peněz, abychom opravdu pomohli“.


Neměl by ani chybět příběh bublinky z nadace Pink Bubble. David Průša vypráví: „Onemocněl jsem v 16 letech. Léčba nádoru klíční kosti trvala rok, chemoterapie, operace, ozařování. Po roce jsem léčbu úspěšně ukončil, po 10 letech se mi to vrátilo na plíce. Prodělal jsem druhou léčbu a dopadla relativně dobře, i když prognóza nebyla pozitivní. Teď pracuji v lese jako dřevorubec. Po první léčbě jsem odešel do Prahy a po druhé léčbě jsem si uvědomil, že to chce zklidnit se, zpomalit a vrátit se k přírodě, tak jsem zpátky na Šumavě. Nadace plní přání a po operaci klíční kosti jsem si přál kvalitní matraci. Než mohlo být přání splněno, někdo mi ukradl kolo před bytem a moje přání se změnilo. Dostal jsem od nadace horské kolo“.

Petra Hanlová je koordinátorka Rodinného centra Kašpárek, pořadatele akce: „Příprava na letošní ročník byla snazší, ale hlavní organizaci má na bedrech Adéla. Já řeším spíš administrativu, faktury, darovací smlouvy. Za mnou šly spíše „papírové věci“ než organizování. Letos máme u stánku opět bubliny, mají největší úspěch, ale je připraveno i tvoření. Děti tvoří bubliny z papíru, které si polepují. Letos je větší účast dětí než vloni“.


Milli Janatková, ambasadorka akce říká: „Jsem ráda, že jsem byla pozvána podruhé a mohu akci zaštiťovat. Znamená to pro mě vyjádření smyslu života, nic není víc než sebepéče a opatrování se. Zdraví je důležité fyzické i psychické. Sama jsem si prošla zdravotními trably, o to víc je to pro mě důležité. Moc ráda podporuji děti a mladé lidi, kteří jsou nejen nemocní, ale mají i jiné potíže. Pracovala jsem jako speciální pedagog a je mi to hodně blízké“. Umělkyně Milli Janatková je nejen ambasadorkou, ale na akci zahrála a zazpívala a svým projevem pohladila na duši.


Zpěvák Jan Stavinoha, který hrál a zpíval po zahájení, přijel na akci až ze Zlína a vystupoval zcela zdarma: „Rád jsem přijal nabídku své kamarádky Adély a přijel. Nakonec tolik benefičních koncertů na svém kontě ještě nemám, tak proč do toho nejít. Jsem rád, že jsem mohl být součástí a trochu pomoci“.


Smysl charitativní akce byl naplněn. Až do večera měli návštěvníci možnost si užít známé i neznámé zpěváky, tanečníky, prostě smysluplný den plný zážitků a překvapení. Jedno takové se povedlo starostovi města Ctiradu Mikešovi. Při zahájení předal Pamětní medaile starosty města jako poděkování manažerce akce Adéle Dutkové a zástupcům nadace Pink Bubble.


141 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page