top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Akce „Neratovice nejsou smetiště“

NERATOVICE - Odpad vedle popelnic nepatří!“… „Neratovice nejsou smetiště“…Tyto věty pravidelně připojujeme k článkům o černých skládkách. Mnoho občanů totiž neustále odkládá odpad v okolí kontejnerových stání s postojem „však on se někdo postará“, místo toho, aby ho odvezli a BEZPLATNĚ odevzdali na sběrném dvoře. Je to bezohledné zneužívání obecního systému, za který platíme my všichni.Vedení města Neratovice se nyní rozhodlo k radikální akci a chce význam těchto vět demonstrovat i v praxi. Celý jeden měsíc přestane město po takových lidech uklízet a nechá všechen ten nepořádek u kontejnerových stání všem na očích. Pro správnou představu o celkovém množství odpadu z takových černých skládek se ke konci měsíce bude tento „materiál“ navážet a shromažďovat na viditelném a zabezpečeném místě ve středu města. V závěru AKCE bude samozřejmě veškeré množství odpadu zdokumentováno a zlikvidováno.


Všichni si slibujeme od tohoto kroku probuzení zájmu o toto téma, a aby odkládání odpadů mimo stanovená místa nebylo veřejností tolerováno a přehlíženo. Zájmem není však myšleno neustálé poukazování, plané stížnosti na přítomnost odložených odpadů a kritika úklidu města, ale vnímání a kritika těch, kteří nepořádek a černé skládky tvoří. Obsluha a svoz těchto černých skládek a následné dotřídění a likvidace odpadu totiž stojí pravidelně téměř 1,5 miliónu Kč ročně.


Akce „Neratovice nejsou smetiště“ proběhne v celém měsíci březnu a pevně věříme, že si získá potřebný ohlas veřejnosti, a že přispěje k pořádku v Neratovicích i snížení nákladů na jeho zajištění.


Karel Němec, odbor správy majetku

Městský úřad Neratovice


4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page