top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Aktuální zprávy z města

Na týden bude v Chloumecké uzavřen jeden jízdní pruh

Od pondělí 11. října do pondělí 18. října bude částečně uzavřena ulice Chloumecká v jednom jízdním pruhu kvůli přeložkám inženýrských sítí. Doprava bude jezdit kyvadlově. Objízdná trasa se nenařizuje.

Posilovat se budou autobusové linky 349 a 369

V poslední době si cestující hromadné dopravy na trase Mělník – Praha stěžují na nedodržování jízdních řádů a přeplněnosti jednotlivých spojů. Snížení počtu spojů bylo v důsledku propadu počtu cestujících způsobeného koronavirovou situací. Nyní má organizátor dopravy IDSK snahu vrátit počty autobusů na původní stav. Naráží ovšem na velký problém, stejně jako ostatní dopravci, kterým je akutní nedostatek řidičů. Dopravci se snaží řešit situaci náborem zahraničních pracovníků, jejichž příprava a zaškolení trvá určitou dobu. V tuto chvíli město dostalo příslib, že k prvnímu posílení dojde už od pondělí 11. října a úplně dorovnání do původního stavu by mělo nastat v horizontu jednoho až dvou měsíců. Velice se za problémy omlouváme, ale situace je velmi složitá. Nové jízdní řády jsou na www.melnik.cz nebo na www.pid.cz. Nyní dojde k částečnému posílení linky 349 v ranní a odpolední špičce a drobné úpravy ve večerním provozu v rámci obnovy na lince 369 od pondělí 11. října.


Na veřejné osvětlení má město zhotovitele

Mělník získal dotaci EFFECT od Ministerstva průmyslu a obchodu na nové veřejné LED osvětlení. Nyní byl vybrán zhotovitel na rekonstrukci, z pěti nabídek byla vybrána společnost Eltodo, která nabídla částku 2 317 000 Kč, což je méně než se očekávalo. Z této částky bude pokryto 1,4 milionu právě dotací z Ministerstva průmyslu a obchodu. Nové osvětlení by tak mělo být na hlavních tazích městem, a to po celé délce Bezručovy a Mladoboleslavské ulice směrem na Mladou Boleslav až na hranici města a v Kokořínské od křižovatky s Mladoboleslavskou po železniční přejezd.


Rekonstrukce ulice K Mostu

Rada města schválila zadání zhotovení projektové dokumentace na kompletní rekonstrukci ulice K Mostu, kterou bychom rádi proměnili v jakousi promenádu pro pěší a cyklistickou zónu spojující centrum města s řekou. Zajímavé podněty zazněly i na komentované procházce s městským architektem Martinem Řehákem na Dni architektury. Protože byl zaregistrován velký zájem o tuto akci, bude se v první polovině listopadu opakovat, přesný termín bude zveřejněn v Mělnické radnici.


Mateřská škola Čtyřlístek je zkolaudována

MŠ Čtyřlístek v ulici Pod Vrchem byla zkolaudována. Byly sice zjištěny drobné nedostatky, ty ale nebrání provozu školky. Budou odstraněny do poloviny listopadu. Díky tomu se může provoz mateřské školy vrátit do normálních kolejí.


V Mělníku se volilo i z auta

Volebního drive-in na Mělníku využilo 35 voličů a poslední hlasoval v 16,45 hodin.


Zdroj www.melnik.cz zde jsou zveřejněny i nové jízdní řády autobusových linek 349 a 369.

50 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page