top of page
  • Marta Dušková

Aktuality z města pro tento týden

Nové solární lampy v Centru dopravní výchovy

Osvětlení areálu Centra dopravní výchovy v Mlazicích bylo doposud zajištěno pouze jedním centrálním sloupem se třemi svítidly osazenými energeticky náročnými výbojkami. Pro zlepšení prostorové orientace a zajištění bezpečnosti osob, nacházejících se v areálu po setmění, bylo zvažováno využití technologie s biodynamickými solárními lampami. V úterý 12. října byly tedy instalovány dvě nové solární lampy EnSole Hexagon 480-300 v blízkosti workoutového hřiště. Dostatek energie pro vytrvalé svícení i za nepříznivého počasí a v období krátkého slunečního svitu zajišťuje lampám EnSole především šestiboký solární panel (celkem 300Wp), akumulátory vysoké kvality (480Wh) a sofistikovaný řídicí systém. Veškeré provozní parametry budou sledovány online, analyzovány a prezentovány na webu města Mělník. Tímto pilotním projektem si ověříme funkčnost technologie a budeme na základě výsledků zvažovat její umístění v lokalitách, kde není možnost napojení na klasické veřejné osvětlení. Cena obou lamp včetně instalace činila 120.758 Kč s DPH. Předpokládaná doba životnosti je 25 let.

Technické služby získaly ocenění

Na zámku Valeč se konal 58. kongres k 30. výročí založení Sdružení komunálních služeb pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Hospodářské komory ČR. V rámci programu kongresu byly oceněny Technické služby města Mělníka za práci k rozvoji komunálních služeb České republiky. Podle slov ředitele mělnických technických služeb Miloslava Jindry se však nejedná pouze o ocenění samotné organizace. „Jsme součástí města, které vytváří podmínky pro naši činnost. Z tohoto pohledu chápu dané ocenění jako formu uznání Sdružení komunálních služeb - jako stavovské instituce - celému městu Mělník. Všem pracovníkům naší organizace patří mé osobní poděkování za odváděnou práci. A sám za sebe jsem hrdý, že nosím na sobě stejné tričko jako oni. Tričko s logem Technických služeb města Mělníka,“ uvedl ředitel.


Od pondělí bude uzavřena Rumburská a část Českolipské

Od pondělí 25. října až do úterý 16. listopadu bude úplně uzavřena místní komunikace v ulici Rumburské a Českolipské v úseku od křižovatky se silnicí I/9 po VPÚ k čistírně odpadních vod. Objízdná trasa se nařizuje po ulici Českolipská, Strážnická a po silnici I/9.


Výluka autobusových linek 691, 692 a 694

Autobusové linky číslo 691, 692 a 694 čeká výluka v souvislosti s měsíční uzavírkou silnice I/9 v Liběchově, která bude probíhat od pátku 22. října s předpokládaným termínem ukončení do neděle 21. listopadu. Spoje linky 691 směr Vidim a zpět budou ze zastávky Mělník, aut. nádr. vedeny obousměrně odklonem komunikacemi II/273, III/2733, III/2734 a III/2736 přes obec Vysoká, Strážnice. Zastávky Mělník, Pivovar; Mělník, Podolí; Mělník, Pšovka; Mělník, Loděnická; Mělník, Mlazice; Mělník, kamenný šraňk; Mělník, Českolipská; Mělník, Vehlovice a Liběchov, Malý Liběchov NEBUDOU TĚMITO SPOJI OBSLUHOVÁNY.


Zastávky Liběchov v ulici Rumburská (sil. I/9), nacházející se v uzavřeném úseku, budou dočasně přemístěny. Zastávka Liběchov ve směru Želízy bude přemístěna do stávající zastávky Liběchov, Rašínky. Zastávka ve směru Mělník (od Želíz) bude přemístěna do provizorní zastávky v ulici Rumburská k chodníkové hraně přibližně naproti zastávce Liběchov, Rašínky.


Linka 692 bude ze směru Kokořín zkrácena do provizorní zastávky Liběchov v ulici Rumburská. Ve směru Kokořín bude začínat v zastávce Liběchov, Rašínky. Protože nebude možné zachovat návaznosti na linku 369 v Liběchově budou spoje linky 691 (které zde v trvalém stavu končí) a linky 692 pokračovat jako přímé spoje na lince 691 ve směru Mělník, aut. nádr. a stejně tak i ve směru opačném. Výjimkou jsou pouze spoje kolem 16. hodiny, které z provozních důvodů nelze realizovat jako přímé. V tento čas bude v zastávce Liběchov resp. Liběchov, Rašínky zajištěn vzájemný přestup mezi linkou 691 a 692. Přestup z/na linku 369 bude dočasně probíhat v zastávce Mělník, aut.nádr.

Linka 694 ze směru Kokořín bude stejně jako linka 692 zkrácena do provizorní zastávky Liběchov resp. do stávající zastávky Liběchov, Rašínky. Bohužel v případě linky 694 nebude po dobu výluky možné garantovat návaznosti v zastávce Liběchov s linkou 369. Jízdní řády najdete na webových stránkách města Mělník nebo na www.pid.cz.


Mělník otevírá Re-use centrum

Město Mělník slavnostně otevírá v sobotu 6. listopadu od 10 hodin nové Re-use centrum. Do těchto center nosí lidé věci, které už nepotřebují, ale zároveň jsou v dobrém stavu, a proto poslouží ještě někomu jinému. Věc si pak někdo vezme, čímž se zase vrátí do oběhu.


Do Re-use centra (Plavební 735) můžete nosit:

Knihy, časopisy, kancelářské potřeby, oděvy – dětské oděvy, sportovní oděvy, obuv (čisté a vyprané), tašky a kufry, galantérii – ubrusy, záclony, závěsy, prostírání apod. (čisté a vyprané), sportovní potřeby – jízdní kola, koloběžky, lyže, sáňky, posilovací stroje, cvičící nástroje a potřeby, nábytek a zahradní nábytek, květináče (mimo čalouněného nábytku a matrací), hračky, kuchyňské nádobí a potřeby, pracovní nářadí – zahradní, stavební (ne elektrické), dětské potřeby – kočárky, autosedačky, houpačky, umělecké předměty, dekorace do domácnosti, hudební nástroje, použitelné stavební materiály.

Podrobnosti se dočtete v Mělnické radnici v listopadu.


Předměty do re-use centra mohou ukládat pouze občané města Mělníka. Zaměstnanci Re-use centra (předměty zaevidují a umístí na webové stránky Re-use centra. Vy si pak na reuse-center.econit.cz/obec/melnik) můžete rezervovat to, co se vám bude líbit a v otevírací době (soboty od 8:00 do 13:00) jen vyzvednout.

Mgr. Milan Schweigstill, I. místostarosta města Mělník


89 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page