top of page
  • Marta Dušková

Archeologická přednáška a den otevřených dveří aneb Jak se žilo v převisech

V neděli 22. května v 18 hodin se uskuteční Den otevřených dveří na archeologickém výzkumu v Kokořínském dole a prohlídka potrvá asi hodinu a půl. Sraz zájemců je u penzionu Milča. Z Kokořínského dolu se návštěvníci na místo výzkumu dostanou po červené značce směr Pokličky, místo je vzdáleno cca 1 km. Na výzkumu budou návštěvníci obeznámeni s tím, jak se postupuje při vyhledávání nalezišť v pískovcové krajině Kokořínska a jak probíhá letošní výzkum. Pořadatelem akce je Regionální muzeum Mělník.

V kavárně Regionálního muzea Mělník se uskuteční ve středu 25. května v 17 hodin archeologická přednáška Počátky táboření na Kokořínsku.


Archeologická přednáška v podání Kataríny Kapustky a Karolíny Pauknerové přiblíží odkrytí několika nalezišť, kde lidé v minulosti tábořili, a zjišťování, jak byla místa využívána, co tam lidé přesně dělali a jak využívali místní zdroje.


Podrobné informace k přednášce a dnu otevřených dveří jsou zveřejněny na Počátky táboření na Kokořínsku - Oficiální stránky Regionálního muzea Mělník (muzeum-melnik.cz).
53 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page