top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Benzina investuje do čističek vzduchu odstraňujících COVID-19 i další viry a bakterie

Benzina, patřící do mezinárodní skupiny ORLEN, výrazně investuje do zvýšení bezpečnosti zákazníků i pracovníků čerpacích stanic. Lídr českého trhu začal vybavovat své čerpací stanice moderními čističkami vzduchu. Multifunkční čističky vzduchu odstraňují COVID-19 i ostatní viry a bakterie pomocí UV-C záření. Čištění vzduchu probíhá dvoufázově pomocí vysoce kvalitních elektrostatických filtrů schopných odstraňovat i mikroskopické nečistoty. Pokrytí celé své sítě chce Benzina zvládnout do konce roku.


„Bezpečnost zákazníků i pracovníků našich čerpacích stanic je pro nás na prvním místě. Jsme součástí kritické infrastruktury České republiky a našim úkolem je zajišťovat dodávky a prodej pohonných hmot v jakékoliv situaci. Náš úkol jsme splnili během jarního nouzového stavu a jsme připraveni jej plnit i nyní. Všechny čerpací stanice Benzina jsme již v březnu vybavili ochrannými přepážkami z plexiskla, dezinfekcemi i dalšími ochrannými prostředky. Nová investice do multifunkčních čističek vzduchu bojujících proti COVID-19 je dalším krokem ke zvýšení bezpečnosti našich zákazníků v této nelehké době,“ uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, do které řetězec Benzina patří.


Multifunkční zařízení zajišťuje dezinfekci a sterilizaci vzduchu i filtraci částic v jedné jednotce. Inovativní přístroje využívají vysoce výkonné bakteriologické a virucidální UV-C lampy. UV-C záření způsobuje ničení bakterií, virů, plísní, hub a dalších mikroorganismů ve vzduchu.


Pavel Kaidl, tiskový mluvčí UNIPETROL

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page