top of page
  • Marta Dušková

Betlémské světlo se bude rozdávat v Liběchově

Aktualizováno: 20. 12. 2021

Skauti z přístavu Modrá kotva budou rozdávat Betlémské světlo zájemcům ve čtvrtek 23. prosince od 17 hodin v Ješovicích při akci s názvem Zpívání u lípy a v sobotu 25. prosince od 17 hodin v kostele sv. Havla v Liběchově při mši svaté a zpívání koled.

Ve dnech od soboty 18. prosince do soboty 25. prosince bude hořet betlémské světlo na hrobě faráře Filipa Čermáka na liběchovském hřbitově vlevo nad schody k dolní části hřbitova a na Boží vodě u Křížku. Světlo bude označeno a bude se denně kontrolovat.


Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou, symbol míru a přátelství. Skautští kurýři ho každoročně rozváží a roznáší po celém Česku – Betlémské světlo je předvánoční služba skautů společnosti.


Betlémské světlo se k nám poprvé dostalo až po pádu čtyřicetileté komunistické vlády, a to do Českých Budějovic a do Prahy. Pod sochu sv. Václava dorazilo díky exilovým skautům z Rakouska, kteří tak v prosinci 1989 spolu s těmi českými oslavili fakt, že se konečně dočkali svobody.167 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page