top of page
  • Marta Dušková

Bezplatné energetické poradenství v Kralupech nad Vltavou

Ceny energií přivádějí stále více lidí do finančních komplikací nebo alespoň k rozvahám, jak si zajistit jejich spolehlivé dodávky za co nejpříznivějších podmínek. Město Kralupy nad Vltavou proto pro své obyvatele vyjednalo bezplatné energetické konzultační a poradenské služby. Od 22. září 2022 je můžete využít každý čtvrtek od 15.00 do 17.00 hodin v přízemí MěÚ (kancelář č. 122).

Ve snaze pomoci obyvatelům Kralup nad Vltavou předcházet neinformovaným rozhodnutím, která by je mohla přivést do nepříjemných situací, vyjednalo vedení města bezplatné energetické konzultační a poradenské služby. „Od ledna letošního roku jsem řešil nespočet případů, kdy tak zvaný zprostředkovatel vnutil, převážně starším lidem, údajně lepší smlouvu, která byla ve skutečnosti oproti původní smlouvě nevýhodná z hlediska závazků s dopady na pozdější navýšení ceny. Na základě těchto zkušeností jsem se rozhodl, že budu jako veřejnou službu občanům města zajišťovat bezplatné poradenství nejen ke smlouvám, ale i k hledání úsporných opatření ve spotřebě energií,“ říká energetický specialista Ing. Vladimír Vlk, se kterým se můžete poprvé setkat ve čtvrtek 22. září 2022 od 14.00 do 17.00 hodin. (poté každou další čtvrtek ve stejnou dobu).


Ing. Vladimír Vlk od ukončení studia na Českém vysokém učení technickém prošel praxí v energetice od výroby až po uvádění nových bloků do provozu. Po roce 1990 se podílel na tvorbě analýz pro koncepci nově vytvářené energetické politiky ČR. Do roku 2007 zaváděl energetický management v průmyslových podnicích. Od roku 2007 pracuje ve státní správě, a to na Ministerstvu životního prostředí ČR ve funkci ředitele Odboru udržitelné energetiky a dopravy, ze které v červnu 2009 přešel do funkce poradce ministra. Od roku 2011 do roku 2012 byl externím poradcem Ministerstva životního prostředí pro oblast udržitelné energetiky a dopravy, kde se podílel na hodnocení aktualizace státní energetické koncepce a energetické bezpečnosti. Rovněž je členem Evropské environmentální agentury pro oblast energetiky se sídlem v Kodani. Od roku 2014 do roku 2017 byl poradcem pro oblast energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu a od června 2014 do února 2016 byl členem dozorčí rady ČEZ, a.s. V letech 2017 až 2019 byl členem Rady Energetického regulačního úřadu. V současné době se věnuje energetickým analýzám a vypracoval návrhy na zmírnění dopadů cen elektrické energie a zemního plynu na konečné odběratele.
4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page