top of page
  • Marta Dušková

Brány středočeských muzeí a galerií se ve státní svátek otevřou zdarma či za symbolické vstupné

V den státního svátku Vznik samostatného Československa v pátek 28. října se již tradičně uskuteční Den Středočeského kraje. Středočeská muzea a galerie, která jsou zřizována krajem, při této příležitosti nabízejí pestrý kulturní program se vstupným zdarma nebo za symbolické vstupné.

Den Středočeského kraje se uskuteční i v Regionálním muzeu Mělník a podrobný program je zveřejněn v článku Den Středočeského kraje v muzeu nabídne pestrý program (kanalem.com).


Nabídka dalších krajských muzeí a galerií je možné si prohlédnout na webu 28. října se otevřou brány středočeských muzeí a galerií zdarma či za symbolické vstupné - Úvodní strana | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz). Zajímavý program má například letecké muzeum, muzeum stříbra, hornický skanzen, geopark a spoustu dalších.


Do Středočeských muzeí a galerií zve návštěvníky také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková: „Program našich muzeí a galerií je opravdu pestrý, každý si z něj může vybrat „to své“. To platí nejen pro tento speciální den. Nyní chci ale pozvat všechny velké i malé návštěvníky, přijďte s námi oslavit Den Středočeského kraje, vyrazte na výlet, máte skvělou příležitost, i díky vstupnému za symbolickou 1 korunu, se pobavit a třeba se i něco zajímavého dozvědět.“ Den Středočeského kraje se v kraji slaví již tradičně, to platí také pro speciální nabídku krajských příspěvkových organizací, které nabízejí v tento den vstup zcela zdarma či jen za symbolické vstupné. Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda k tomu uvádí: „V rámci našich příspěvkových organizací se neustále snažíme programovou nabídku přizpůsobovat moderní době a očekávání našich návštěvníků. 28. října se pomyslně otevřou brány všech našich muzeí a galerií a návštěvníci budou moci objevovat, poznávat a dozvídat se nové věci, anebo se zkrátka jen bavit. Ze široké nabídky si vybere opravdu každý. Nechte se tedy překvapit novými zážitky! Těšíme se na vás!

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page