top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Budova kralupské radnice se dočkala dalšího ocenění

Dne 16. června 2021 navštívila městský úřad komise z Ministerstva vnitra, jež se podílí na hodnocení soutěže Naše město 1991 - 2021. Kralupská radnice byla zařazena mezi pět nominací, z nichž bude následně vybrán jeden vítězný projekt k ocenění. Cílem této soutěže je vybrat nejlepší stavbu, která napomohla ke zlepšení služeb pro veřejnou správu, veřejný pořádek a bezpečnost ve městě.„Městský úřad, který dříve sídlil v ‚Hotelu Sport‘ a dalších budovách různě po městě, se v roce 2014 přemístil do zrekonstruované budovy původního obchodního domu Máj. A právě od těchto chvil se stal důležitou dominantou centra města. Velice mě těší, že o naši budovu je zájem i v rámci takto prestižních projektů,“ uvedl kralupský starosta Marek Czechmann, jenž slovem provázel prohlídku radnice v součinnosti s místostarostou Vojtěchem Pohlem a Kamilem Haincem, tajemníkem MěÚ.Projekt Naše město 1991 - 2021 je pořádán Kanceláří prezidenta republiky, Správou Pražského hradu a společností Czech Architecture Week ve spolupráci s Úřadem vlády ČR. „V nominaci se objevilo pět unikátních projektů. Jak jsme se sami přesvědčili, kralupská radnice mezi pětici nominovaných patří naprosto zaslouženě. Stavba nás zaujala nejen vnitřním interiérem, ale i pozoruhodným prostranstvím,“ uvedl na konci návštěvy David Sláma, ředitel odboru, odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, MV ČR. Konečné výsledky by měly být známy po letních prázdninách.


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page