top of page
  • Marta Dušková

Chodník Na Cikánce bude dokončen do konce roku

Město Kralupy nad Vltavou zveřejnilo na svých webových stránkách www.mestokralupy.cz informaci o výstavbě nového chodníku v lokalitě na Cikánce.

V destinaci Na Cikánce probíhá výstavba nového chodníku, který je veden podél komunikace Na Velvarské silnici, k železničnímu přejezdu, v návaznosti na ulici

V Růžovém údolí. Chodník, jehož délka činí přibližně 190 metrů, se už v dohledné době stane důležitou propojkou nejen mezi zmíněnými ulicemi, ale i vlakovou zastávkou „Kralupy nad Vltavou – předměstí“.

V rámci stavby je taktéž počítáno s vybudováním veřejného osvětlení a nezbytného přechodu pro chodce. Právě tento prvek je v rámci propojení ulic Na Cikánce a Na Velvarské silnici naprosto klíčový. Na opačné straně končí chodník těsně před železničním přejezdem. „Stavba by měla být dokončena do konce listopadu, vše směřujete k tomu, že dodavatel tento smluvní termín dodrží. Nicméně je možné, že vzhledem ke klimatickým podmínkám nakonec k nějakému prodloužení dojde,“ uvedl Jan Novotný z odboru realizace investic a správy majetku MěÚ s tím, že akci nikterak nezpomaluje ani doprava na přilehlé hlavní silnici.


Stavbu chodníku v lokalitě Na Cikánce provádí ostravská společnost Ridera Bohemia a.s. za 3 114 531,23 Kč, přičemž dotační částka ze Strukturálního fondu dopravní infrastruktury činí 1 400 000 Kč. Dále je třeba uvést, že dotace se vztahuje pouze na výstavbu chodníku, nikoliv na vybudování veřejného osvětlení. Podle Marcely Horčičkové, vedoucí odboru realizace investic MěÚ Kralupy nad Vltavou, by však celková koncepce bez osvětlení nebyla zdaleka úplná a funkční. „Z lokality Na Cikánce dosud nevedl žádný chodník směrem do města a zpět. Protože i v této destinaci přibývají obyvatelé, je tento propojovací chodník velmi důležitý, a to včetně osvětlení. Jde nám především o to, aby se občané bezpečně dostali na vlakové nádraží či autobusovou zastávku V Růžovém údolí.“

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page