top of page
  • Marta Dušková

Chorušice zastupují Česko v evropské soutěži

Obci Chorušice přineslo loňské ocenění Zelená stuha ČR 2023 i účast v evropské soutěži Entente Florale Europe, ve volném překladu zní název této mezinárodní soutěž Evropská kvetoucí sídla. Je to soutěž pro města a vesnice, a právě obec Chorušice navštíví hodnotící komise této soutěže ve čtvrtek 18. července.

Obec Chorušice v rámci hodnotícího dne připravila pestrý program a zájemci se mohou účastnit samotného průběhu hodnocení, navštívit jednotlivá místa, která jsou součástí hodnocení a v neposlední řadě si užít večerní program připravený ve spolupráci s mělnickými vinaři.

Mezinárodní zahradnická soutěž Entente Florale Europe je určena pro města a vesnice, které vynikají v zahradnických směrech a cílem je ocenit ty nejlepší. Ceny jsou udělovány jednou ročně ve dvou kategoriích: města s počtem obyvatel 10 001 a více a vesnice s počtem obyvatel do 10 000. Každá soutěžící země a v současné době je jich dvanáct, navrhuje své město a vesnici a porota město nebo vesnici navštíví a provede hodnocení. Soutěž byla založena již před 30 lety.


121 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page