top of page
  • Marta Dušková

Co je to udržitelnost aneb desatero udržitelného dne

Slovo udržitelnost je v současnosti skloňováno ve všech pádech, stalo se populární a stále omílané slovo. Koncept udržitelnosti není ve skutečnosti ale nový. Již v roce 1983 Brundtlandova komise poprvé definovala udržitelný rozvoj jako „rozvoj, který odpovídá potřebám současnosti, aniž by ohrozil schopnost budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby“.

Dnes definice udržitelnosti zdůrazňuje potřebu vytvořit obyvatelnou planetu pro budoucí generace. Udržitelnost je především chápána v souvislosti s životním prostředí a zahrnuje zajištění toho, aby lidská spotřeba nevyčerpávala přírodní zdroje a ekologické systémy zůstaly v rovnováze a aby život na zemi zůstal různorodý.


Udržitelnost světa je velké téma. Ministerstvo životního prostředí připravilo desatero udržitelného dne, které radí, co udělat pro udržitelnost světa v malém, co může udělat každý. Není to jen o nákupech oblečení z druhé ruky, o kterém se většinou hovoří právě v souvislosti s udržitelností světa. Mottem udržitelného dne je: Spolehněte se na to, co máte.


Podrobné informace k tématu je možné prostudovat na webu v článku Co je to udržitelnost a proč na tom záleží? - Informace OZE42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page