top of page
  • Marta Dušková

Co usnadní stavebníkům život? Devět razítek v jednom

V současné době je zapotřebí ke stavebnímu povolení mnoha stanovisek podle devíti různých zákonů. Ministerstvo životního prostředí připravilo návrh zákona o jednotném environmentálním stanovisku, který by měl zásadně změnit stavebníkům život a zároveň zachová míru ochrany životního prostředí.

Nový zákon je průlomový a umožní zjednodušení současného složitého systému, dojde k zásadnímu zjednodušení a zrychlení procesu povolování staveb. Díky novému zákonu bude v budoucnu vydáváno v oblasti ochrany životního prostředí pro konkrétní stavbu pouze jedno stanovisko a pouze jedním úřadem.


Náměstek pro řízení sekce státní správy MŽP Vladimír Mana doplňuje: “Dalším velkým přínosem Jednotného environmentálního stanoviska je i právní jistota pro stavebníky a investory. Povolovací orgány budou muset posuzování složek životního prostředí koordinovat. V současnosti to často probíhá odděleně, navíc u různých správních úřadů a asynchronně. Měly by tak zcela zmizet nepříjemné situace, kdy např. investor získá souhlasné stanovisko EIA, ale za dva roky jeho záměr nedostane souhlas s odnětím půdy ze zemědělského půdního fondu.”


Podrobné informace k návrhu nového zákona jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva životního prostředí Až 9 razítek v 1: Jednotné environmentální stanovisko usnadní stavebníkům život - Ministerstvo životního prostředí (mzp.cz).

20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page