top of page
  • Marta Dušková

Co všechno odnesl čas aneb Divadlo a my

Nové divadlo Mělník už dávno není nové a letos slaví 70 let své existence. Výročí je věnována výstava s názvem Divadlo a my, v rámci které je možné se projít dlouhou historií divadelního spolku vyobrazenou na panelech.

Expozice fotografií, kostýmů, plakátů a ocenění je instalována v hudebním sále a hale Masarykova kulturního domu v Mělníku a je možné ji shlédnout do pátku 29. října.

Právě Masarykův kulturní dům je domovskou scénou divadla celých 70 let a byl také jeho zřizovatelem. Divadelní spolek vznikl v roce 1951 a od roku 1999 spolek funguje jako samostatný subjekt s názvem Divadelní spolek Nové divadlo Mělník. V roce 2011 spolek obdržel Bronzový řád města Mělníka.


Kromě divadelních inscenací se spolek podílí také na akcích města, mimo jiné na přípravě a realizaci mělnických vinobraní a členové jsou sami účastníky slavnostního průvodu, který je součástí každého mělnického vinobraní.

Výstava Divadlo a my zobrazuje, co všechno odnesl divadelní čas, a procházka expozicí historie divadla určitě stojí za návštěvu.


Podrobné informace o divadle na http://novedivadlomelnik.com/.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page