top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Covid pozitivní není indikace k výjezdu posádky a hospitalizaci

Od září zaznamenáváme ve srovnání s loňským rokem nárůst počtu výjezdů. Nezvedá se ovšem počet výjezdů k vážným případům, při kterých je ohroženo zdraví a život pacienta, ale roste počet volajících, kteří mají pozitivní nález na Covid-19 (ale jsou bez příznaků/s lehkým průběhem nemoci) a žádají si našich služeb a následný transport do zdravotnického zařízení.

Rozumíme vašim obavám a strachu, ale tímto chováním zatěžujete celý systém, který je nyní už tak zkoušen. Nároky na operátory tísňové linky 155 a záchranáře jsou opravdu vysoké - pracovně i psychicky. Většina výjezdů je navíc spojena s nutností provedení dezinfekce sanitního vozu, trvající minimálně 30 minut. A posádka, která k vám vyjede, může obrazně chybět třeba u vážné dopravní nehody, nebo jiného život ohrožujícího stavu.

Být "pouze" Covid pozitivní není indikace k výjezdu posádky a hospitalizaci. Nakažený by měl dodržovat přísnou karanténu a léčit se při lehkém průběhu nemoci doma. V případě komplikací – při dušnosti a vysokých teplotách, pokud je pacient i v rizikové skupině (věk, jiné onemocnění), volejte samozřejmě linku 155.

Petra Effenbergerová, tisková mluvčí

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page