top of page
  • Marta Dušková

Další ročník autorské literární soutěže byl vyhlášen

Jako každý rok i letos vyhlásilo město Kralupy nad Vltavou další ročník autorské literární soutěže Seifertovy Kralupy 2023. Literární soutěž je vyhlašována na památku básníka Jaroslava Seiferta v rámci 28. ročníku festivalu poezie a přednesu.

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv z České republiky bez omezení věku. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích 14-18 let (dovršených do 20. června soutěžního roku) a nad 18 let bez omezení.


Do soutěže je možné přihlásit jednotlivé básně i cykly, podmínkou je zaslání maximálně 200 původních, dosud nepublikovaných, česky psaných veršů buď elektronicky nebo vytištěné ve čtyřech exemplářích. Jedna z básní musí být ve formě sonetu. Soutěž je anonymní, práce tedy nesmí být podepsány ani jinak označeny.


Uzávěrka soutěže je 20. června 2023.


Instrukce zveřejněné na webových stránkách města www.mestokralupy.cz:

Práce zasílané poštou budou obsahovat: tři neoznačené exempláře a neporušenou, zalepenou obálku, ve které bude čtvrtý exemplář se jménem, příjmením, věkem a bydlištěm. V elektronických verzích budou údaje vypsány v těle e-mailu, nikoli v přiložených básních, které budou ve formátu doc nebo pdf. Zaslané práce se nevracejí.


Vítězné práce vybrané porotou budou odměněny. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy 2023 dne 23. září 2023.

Práce označené ,,Seifertovy Kralupy“ zasílejte na adresu: Kulturní a společenské středisko v Kralupech nad Vltavou, k rukám Jitky Košťálové, nám. J. Seiferta 706, 278 01 Kralupy nad Vltavou. Elektronicky na: seifertovykralupy@mestokralupy.cz. V případě dotazů kontaktujte Jitku Košťálovou na tel. č. 734 695 011.98 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page