top of page
  • Marta Dušková

Digitální technická mapa urychlí přístup k informacím

Středočeský kraj ve spolupráci s Praha.eu připravuje IT projekt Digitální technická mapa, který by měl být spuštěn během letošního podzimu.

Digitální technická mapa urychlí stavební řízení, zjednoduší přístup k informacím v technické síti třeba v okolí vlastní parcely. Přístup k mapě bude přímo z pohodlí domova a města, obce či občané mohou prostřednictvím mapy zjistit údaje o vodovodové a kanalizační síti, přípojkám nebo datovému pokrytí.


Digitální mapa je jeden z největších projektů Středočeského kraje a celkové náklady na realizaci jsou 236 milionu korun. Většinu finančních prostředků pokryjí dotace z unijních peněz.

O dosavadních krocích informoval radu náměstek hejtmanky.


„Kromě toho, že s dodavatelem zakázky běží pravidelné kontrolní dny, zhotovitel se předběžně zavázal v termínu do konce dubna zrealizovat zhruba tři čtvrtiny objemu zakázky. Zbývající část se bude realizovat v rámci stávající smlouvy formou objednávek. Také běží proces podepisování smluv s obcemi, které souhlasili s mapováním jejich infrastruktury,“ zmiňuje Jiří Snížek, náměstek hejtmanky pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování několik posledních kroků. Dále informoval, že Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v polovině března zaslalo vyhodnocení ankety pro případnou podporu obcím se zájmem o zmapování jejich infrastruktury.Digitální technická mapa kraje je geografická databáze, která nabízí podrobný obraz fyzického stavu povrchové situace, sítí dopravní a technické infrastruktury včetně ochranných pásem a další objekty.


Jaké jsou její přínosy a příklady využití jsou zveřejněny na webu Digitální technická mapa hl. m. Prahy a Středočeského kraje (dtm-praha-sck.cz)

34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page