top of page
  • Marta Dušková

Dny Kralup 2021 jsou zrušeny!

Celoměstské slavnosti se v Kralupech letos neuskuteční. Na společné schůzce se na tomto kroku shodli představitelé města se zástupci KaSS Vltava, jež Dny Kralup každoročně organizují.


Dny Kralup se nekonaly už v loňském roce. V dubnu 2020, na začátku pandemie, byly nejprve odloženy, ovšem ani náhradní říjnový termín nakonec nevyšel. Kvůli nemoci Covid-19 se však největší kralupské slavnosti neuskuteční ani letos, což samotné organizátory velice mrzí. „Situace je pro nás v současné chvíli neřešitelná. Žádné kulturní akce se nyní nekonají a jen těžko lze předpokládat, že se v tomto ohledu něco zásadně změní za další dva měsíce,“ uvedl Robin Janoš, ředitel KaSS Vltava. Podle jeho slov je příprava a organizace velice komplexní proces, na kterém pracuje realizační tým téměř celý rok. I kdyby se situace kolem pandemie zlepšila a došlo k zásadnímu rozvolnění vládních nařízení, je zřejmé, že by takto náročnou akci nebylo možné zorganizovat během několika dní.


Obdobně vidí celou situaci i kralupský starosta Marek Czechmann: „Bylo jen otázkou času, kdy toto rozhodnutí oficiálně oznámíme. Pokud se situace kolem koronaviru výrazně zlepší, chtěli bychom v létě uspořádat alespoň několik menších kulturních akcí, které by byly dílčí náhradou za neuskutečněné Dny Kralup.“ A právě tímto záměrem se začal zabývat tým z KaSS Vltava. Pracovně se nazývá „Kralupské kulturní léto“ a jeho obsahem by měl být výčet několika menších akcí, které by byly v ideálním případě rozprostřeny po celém městě. Hlavním cílem je vytvoření jakýchsi „víkendových oslav v malém měřítku“, přičemž prostor by při těchto dnech dostali především místní umělci.

„Mohu potvrdit, že se přípravou víkendových programů začínáme zabývat. Samozřejmě je otázkou, jaká budou v srpnu platit opatření, jestli bude vůbec možné obdobné akce pořádat. Vše ale nasvědčujete tomu, že by měla být v létě situace daleko příznivější. Chceme být proto připraveni a nabídnout lidem hodnotnou zábavu,“ vysvětluje Robin Janoš s tím, že veškeré informace o „Kralupském kulturním létě“ budou postupně uveřejňovány na všech městských webech a sociálních sítích.


Zdroj: město Kralupy nad Vltavou

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page