top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Do očkování proti Covidu-19 jsou zapojeni praktičtí lékaři

Od 1. března 2021 jsou do očkování proti Covidu-19 zapojeni i praktičtí lékaři. Kromě 19 očkovacích center ve Středočeském kraji, kde se aktuálně očkuje, tak lidé mohou využít i očkování u svých praktiků. Ti se ale zatím kvůli nízkému počtu vakcín zapojují postupně.

Smyslem zapojení praktiků je zajištění lepší dostupnosti očkování i mimo očkovací místa a využití toho, že praktický lékař zná své pacienty a umí vyhodnotit míru jejich ohrožení nemocí Covid-19. Kromě lidí ve věku 70 let a více mohou očkovat také pacienty, u nichž vyhodnotí, že jejich riziko vážného průběhu nemoci Covid-19 je obdobné riziku v dané době očkovaných osob, a to zvláště v případě pacientů s diagnózami a zdravotními stavy s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid-19.


Praktičtí lékaři mohou aktuálně očkovat pacienty, kteří zatím nebyli očkováni jinde a pacienty, kteří nejsou zaregistrováni k očkování na některém z jiných očkovacích míst (přes Centrální rezervační systém). V této fázi mohou očkovat pouze „svoje“ pacienty, které mají „v kartotéce“. Další podrobnosti k očkování u praktických lékařů najdete na Očkovacím webu Středočeského kraje zde, praktičtí lékaři pak veškeré informace najdou zde.


Zdroj: Středočeský kraj ze dne 2. března 2021 www.kr-stredocesky.cz


32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page