top of page
  • Marta Dušková

Dobrovolné testování obyvatelstva na onemocnění COVID-19

Dobrovolné testování bylo spuštěno od středy 16. prosince potrvá až do 15. ledna 2021. Pro všechny občany České republiky, kteří mají zdravotní pojištění, je možné opakování testování maximálně 1x za pět dní.


Ve Středočeském kraji je v současné době 18 odběrových míst a jejich seznam je zveřejněn ZDE. Zapojené ambulantní ordinace, které ale testují jen své pacienty jsou zveřejněny ZDE.


Seznam míst a ordinací se neustále rozšiřuje a je průběžně aktualizován. Na možnost testování se každý může informovat u svého ošetřujícího lékaře.


Před testováním je nutné si zarezervovat datum a čas. S sebou je nutný občanský průkaz a kartička pojištěnce. Testování je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Výsledek je oznámen po odběru do 20 minut a dle výsledku dostane testovaný další instrukce.


Při případných nejasnostech či pro bližší informace je možné volat na bezplatnou informační linku 1221, která je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.52 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page