top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Filmové léto s bratry Čadíky míří do Štětí

Kinematograf bratří Čadíků patří již neodmyslitelně k létu. Tento „potulný biograf“ během prázdnin navštěvuje města i městečka kde vždy po čtyři večery nabídne zajímavé snímky. Do zdejšího města dorazí tentokrát v pondělí 2. srpna a setrvá zde až do čtvrtka 5. srpna, kdy vždy po setmění od 21.30 na Husově náměstí se uskuteční filmová projekce.

A na jaké snímky se diváci mohou těšit? Nejprve to bude je dokumentární portrét legendy československé populární hudby Miroslava Žbirky „Meky“. Zpověď slovenského hudebníka s anglickými kořeny zasazuje režisér Šimon Šafránek do nečekaných souvislostí a kontextu doby. Ty nejmladší diváky jistě potěší o den později kamarádi z úspěšného pásma Hurá na pohádky jsou zpět. Ten velký, to je Nedvěd, a ten mrňous zase Miška. Spolu podnikají ta nejbláznivější dobrodružství, aby co nejjednodušeji nacpali svá věčně hladová bříška. Jasně, to jsou přece „Mlsné medvědí příběhy“!


Co byste obětovali pro pravdu a lásku? To je určitý podtext snímku, jenž bude možno shlédnout ve středu. Celovečerní film „Havel“ přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.


A na závěr se diváci přesunou opět do moravských vinohradů. Honza a Klára se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Je to příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. To je úvod již třetího pokračování oněch „bobulí“ pod příznačným názvem „3Bobule“ s Terezou Ramba (dříve Voříšková) a Kryštofem Hádkem v hlavních rolích.


Není pochyb, že opět si jistě každý vybere a stráví tak pohodový letní večer.


Bedřich Marjanko


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


bottom of page