top of page
  • Marta Dušková

Galerii ovládnou divné postavičky Jaromíra Plachého

Galerie Ve Věži bude patřit ve čtvrtek 14. července v 18 hodin slavnostní vernisáži, která zahájí výstavu ilustrací výtvarníka, animátora a herního designéra Jaromíra Plachého.

Výstava s názvem Paňduláci, pinďuláci a Plachý představuje roztodivné postavičky a světy vytvořené Jaromírem Plachým do počítačových her, knížek a animovaných filmů. S některými postavičkami, jako je například Chuchel, byla možnost se seznámit v mělnické knihovně v loňském roce v rámci výstavy, a i v animační laboratoři.


Při návštěvě výstavy v galerii Ve Věži se návštěvníci mohou seznámit i s panem Lampionem, Kekelem, slečnou Houbou či panem Hovínkem.


Expozici je možné shlédnout až do 18. září.


Jaromír Plachý je výtvarník, vystudoval na vysoké umělecké škole obor animovaný film. Kromě filmu si občas vytvoří nějaký komiks, píše a ilustruje knihy, ale v současné době se věnuje hlavně tvorbě počítačových her, o kterých říká, že jsou přívětivé. Jaromír Plachý je spjatý s Mělníkem, v mělnickém regionu se narodil a neustále se sem vrací za rodinou.11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page