top of page
  • Marta Dušková

Hořínskou plavební komorou už zase proplouvají lodě!

Po půl roce se podařilo znovu obnovit provoz modernizované plavební komory a dlouho lodě od této chvíle mohou proplout místem bez omezení.


Podle informací Ředitelství vodních cest České republiky zbývá dokončit nejzajímavější část projektu, a to pohyblivý most před zdymadlo.

Stavbaři připravují zkušební provoz unikátní zdvihací konstrukce, u které je zachována dokonalá podoba kamenného mostu z roku 1905 a zároveň zajištěna podjezdná výška sedm metrů pro vysoké lodě.Na poslední nový most přes plavební kanál Vraňany-Hořín u Vrbna opět vjela auta. Nový silniční most, který umožňuje vozidlům bezpečně překonat plavební kanál a zpřístupňuje pravobřežní ostrov u obce Vrbna, byl zprovozněn Ředitelstvím vodních cest dne 26. března.


Most nahradil původní jednopruhovou provizorní konstrukci, která už končila svoji životnost. Podjezdná výška byla zvýšena na sedm metrů a umožní snadné proplutí velkých osobních lodí a nákladních plavidel s nadměrným nákladem, které se na kanál kvůli nízkým mostům doposud nedostaly.


Více informací v tiskové zprávě ZDE.

101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page