top of page
  • Marta Dušková

I malá změna může přinést velké úspory

Změnou, která může přinést úsporu, je bezesporu zateplení domu. Ale každý v době zdražování energií nemá dostatek prostředků na změnu, která může přinést okamžité snížení spotřeby energií na vytápění.Ministerstvo životního prostředí spustilo v této době projekt Nová zelená úsporám Light. Projekt nabídne okamžitou finanční podporu do výše 150 tisíc korun na rychlé a jednoduché rekonstrukce domu, jako je zateplení fasády, střechy, stropů, podlah či výměnu oken a vchodových dveří.


O dotaci mohou žádat senioři a domácnosti s nižšími příjmy. Vyřízení není složité, je možné podat elektronickou žádost a není nutné žádné papírování. Peníze je možné získat předem bez vstupních investic a dotace může pokrýt až 100 % výdajů.


Příjem žádostí začne už lednu. Podrobné informace k novému projektu jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva životního prostředí MŽP spouští Novou zelenou úsporám Light. Nejzranitelnějším domácnostem pomůže snížit účty za energie - Ministerstvo životního prostředí (mzp.cz). Podání žádosti je možné zde na odkaze Nová zelená úsporám – Dotace pro úsporné bydlení (novazelenausporam.cz).

Program nepodporuje výměnu plynových kotlů!

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page