top of page
  • Marta Dušková

Jaká je aktuálně kvalita vody ke koupání?

Příznivá zpráva pro nastávající období prázdnin a dovolených je, že kvalita přírodních koupacích vod je stále ve většině míst velmi dobrá. Kontrola vod, která se provádí každý týden, byla provedena aktuálně ke dni 30. června.

Přetrvávají tři zákazy koupání stejně jako při minulé kontrole, což je černý symbol a dvě lokality jsou označeny jako nevhodné ke koupání (červený symbol).

Na třetím stupni kvality vody, který je označen oranžovým symbolem, kdy je doporučeno citlivým osobám se po vykoupání osprchovat, stále zůstává Máchovo jezero v Libereckém kraji. Zhoršená kvalita vody s výskytem sinic je i v lokalitách například na rybníku Kachlička na Vysočině nebo přírodní koupaliště Hamr na Jezeře v Libereckém kraji.


Více informací o nebezpečí spojeném se sinicemi a užitečně rady je možné nalézt na webu Sinice a koupání v přírodě - SZÚ | Oficiální web Státního zdravotního ústavu v Praze (szu.cz). Použitá fotografie sinic je ze stránek SZÚ.


V místech ovlivněných havarijními situacemi, přívalovými srážkami nebo povodněmi je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody, zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním a z preventivních důvodů se nedoporučuje v těchto lokalitách koupání.

Přehledné hodnocení kvality koupacích vod je k dispozici na webu Koupací vody (koupacivody.cz).


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page