top of page
  • Marta Dušková

Jaké bylo mělnické léto 2020 aneb vzpomínky na Relaxační art park

Také vám chybí kulturní a jiné zážitky? Pojďte si prostřednictvím fotografií zavzpomínat na Mělnické kulturní léto 2020, které mělo vzhledem k vládním nařízením komornější koncepci než v minulých letech.

Relaxační art park. Tuto novou koncepci vymysleli zaměstnanci Mělnického kulturního centra jako náhradu, když bylo nutné zrušit v dubnu všechny naplánované akce, které se tradičně odehrávají v centru města.


V ohraničeném prostoru v sadech u Masarykova kulturního domu vzniklo přírodní jeviště a hlediště a návštěvníci mohli zažít a zažili koncerty, divadlo, kino, workshopy či dílničky. Relaxační art park, který měl své nezaměnitelné kouzlo, se uskutečnil od konce července do začátku září. Park sloužil nejen ke kulturnímu vyžití, ale i relaxaci, aktivnímu odpočinku malým i velkým.Při workshopu v sochařské dílně si možná někteří splnili svůj sen stát se na chvíli sochařem pod vedením Štěpána Liederhause na uměleckém workshopu a možná zjistili, že je to celkem dřina a práce nelehká. O to větší radost je z výsledného počinu, kdy se z kusu kvádru vyloupne a ožije něco krásného.


Dílna zároveň otevřela hlavní téma čtvrtečního večera. Byla doprovodným programem k následující výstavě soutěžních návrhů sochy sv. Ludmily, kterou večer zahájila slavnostní vernisáž.


Názor redaktorky

Fotografie jsou z mého archivu a foceny pro deník. Třeba vás tyhle malé střípky z léta potěší, jako mě bavilo vybírat snímky pro vás. Pokud se vám tenhle návrat do nedaleké minulosti líbil, dejte nám vědět, někdy příště možná výstava soutěžních návrhů sochy sv. Ludmily a fotografie, které v magazínu nebyly.

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page