top of page
  • Marta Dušková

Jaké je tajemství kódu DNA?

To je jedno z tajemství, které je možné odhalit společně s vědci při akci Noc vědců, která se uskuteční v pátek 6. října od 17 do 22 hodin v areálu Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Liběchov.Program v Liběchově nabídne zábavné a poučné aktivity pro malé i velké návštěvníky, a kromě tajemství kódu DNA ukáží vědci tajemství zrození při vzniku nového jedince, zájemci mohou projít milníky evoluce živočichů na cestě za tajemstvím pokroku a spoustu dalších zajímavostí.


Letošní Noc vědců nese hlavní téma Tajemství:

„Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy,“ řekl Albert Einstein, zatímco od stolu změnil svět. Zažijme tento pocit společně a nechejme vědu vyzradit její největší tajemství. Zkoumejte, objevujte a bavte se poznáváním. Na co hledáte odpověď? Osvoboďte svou zvídavost a odemkněte bránu k podivuhodným tajům celého světa.


Na programu Noci vědců se podílí jako každý rok vysoké školy a vědecká pracoviště ve spoustu městech ČR. Která města to jsou, je zveřejněno kromě dalších informací na webu Noc vědců (nocvedcu.cz).6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page