top of page
  • Marta Dušková

Jaký bude říjen v mělnickém kulturním domě?

Mělnické kulturní centrum nabízí i v říjnu pestrý kulturní program a návštěvníci se mohou těšit na divadlo, hudbu, cestopisné přednášky, představení pro děti a další.


Divadelní sál Masarykova kulturního domu

Divadelní zážitek nabízí ve čtvrtek 7. října v 19 hodin konverzační komedie hraná ve slovenštině s názvem Lordi.

Úterý 19. října v 19 hodin se uskuteční koncert Kamila Střihavky, který nabídne akustický program a na návštěvníky čekají dvě hodiny složené z procítěných skladeb v podání Kamila Střihavky a jeho vynikající kapely.


Neděle 24. října v 10 hodin bude patřit dětem a kouzelné školce Michala Nesvadby. Divadelní představení s názvem Kouzelná školka - Michal je pajdulák je plné překvapení a legrace, malých a velkých loutek a kostýmů.


Hudební sál Masarykova kulturního domu

Swingový večer Jazz Bluffers se rozezní hudebním sálem ve středu 6. října v 19.30 hodin. Kapela složená z pěti profesionálních hudebníků hraje radostnou, optimistickou a a pohodovou muziku v duchu amerických orchestrů ze začátku minulého století.


Sobota 9. října bude patřit od 8 hodin Mělnickému Pegasu, setkání literárního klubu a na programu je mimo jiné slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže Mělnický Pegas za roky 2020 a 2021.


Cestovat po Estonsku, zemi hradů a dávných eposů bude možné prostřednictvím stejnojmenné cestovatelské přednášky v pondělí 11. října v 18 hodin. Do Estonska zavede zájemce cestovatel a etnolog Libor Drahoňovský.


Do architektury uvede zájemce další přednáška z cyklu Kapitoly z architektury 20. století. Přednášku na téma Sklo v architektuře 20. století je možné navštívit ve středu 20. října v 18 hodin.


Ve čtvrtek 21. října ve 20 hodin je na programu scénické čtení v rámci cyklu Listování.cz. Číst se bude z knihy Soběstačný, která vyšla v roce 2020. Hlavní hrdina jedenáctiletý chlapec, jehož život závisí na dospělých, si nejvíc přeje jednu věc - co nejrychleji vyrůst a být soběstačný. Kniha je především sondou do života dospělých.


Na ledový kontinent bude možné vstoupit v pondělí 25. října v 18 hodin prostřednictvím další cestovatelské přednášky. Přednáška cestovatele, fotografa a publicisty Tomáše Grima nese název Poslední opravdová divočina: Sedmý kontinent.


Tradiční kurz Tvoření ze sena je připraven na úterý 26. října v 17 hodin. Kurz s lektorkou Janou Císařovou je určen pro začátečníky i pokročilé.


Říjnový program Mělnického kulturního centra uzavírá dokumentární film s názvem Láska pod kapotou. Na něj se mohou diváci těšit ve středu 27. října v 19 hodin.


Podrobné informace k programu v Masarykově kulturním domě jsou zveřejněny na www.mekuc.cz.

64 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page