top of page
  • Marta Dušková

Jak žili lidé v pravěku či ve středověku aneb zábavná archeologie pro všechny

HistoryPark Ledčice je zcela zvláštní místo. Zábavný park nabízí zábavu i vzdělávání. Prožít historii na živo, cesta do pravěku, jaký byl středověk, na chvíli archeologem, hledání pokladů a plno dalších zážitků pro celou rodinu, právě to je HistoryPark plný jedinečných zážitků na jednom místě s pohledem na horu Říp.

Park není jen zábavný, ale především vzdělávací a je zde možné nahlédnout do historie zábavnou formou. Děti si mohou vyzkoušet mletí zrní kamenem a drcení na mouku, uvidí, jak vykřesat oheň z pazourku, venku na ně čeká bludiště a pravěká obydlí. Nebo se mohou jen tak zabavit a protáhnout na prolézačkách či nakrmit roztomilé kozičky. Připraveny jsou i dílničky keramická, cihlářská či mlynářská. Velkou atrakcí je interaktivní pískoviště, kde se děti učí, kde postavit dům, kde je voda, co se stane, když prší.

O děti se stará tým zkušených lektorů, kteří jsou připraveni u každého stanoviště nejen dohlédnout na děti, pomoci, ale podávají dětem i důležité informace srozumitelnou formou. HistoryPark se neustále vyvíjí a každý rok přibude nějaké nové stanoviště a letos je tedy možné vyzkoušet si například dobytí hradu trebuchetem.

Pro veřejnost je otevřeno celé prázdniny každý den a návštěvníci se mohou těšit i na projekt, který již běží třetím rokem Léto s loutkovým divadlem v HistoryParku Ledčice.

Podrobné informace k pravěkému hřišti pro celou rodinu jsou na webu parku HistoryPark Ledčice - výlety a exkurze pro školky a školy (historypk.cz)

Slovo redaktorky

Letos jsme strávili několik hodin v parku s vnoučaty. A přestože jsme se tam vypravili už potřetí a děti už všechno znaly, stejně jsme po dvou hodinách strávených v parku měli za sebou teprve dvě stanoviště. Na tento výlet je tedy zapotřebí udělat si dostatek času, za hodinu ho tak maximálně můžete projít, ale na prožití zážitků to nestačí. O děti se starají lektoři a vy si můžete sednout s kávou a pozorovat Říp a uvidíte i na některá stanoviště z toho místa, tak uvidíte i svoje děti. My se, myslím, vrátíme opět příští rok.

A ke vstupence dostanete letos i mapu stanovišť.

88 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page