top of page
  • Marta Dušková

Jak bude vypadat terminál vysokorychlostní trati pod Řípem?

Správa železnic společně s vítězi soutěže na podobu a řešení terminálu VRT z kanceláře Rusina Frei architekti dokončila návrh terminálu vysokorychlostní železnice u Roudnice nad Labem. Důraz byl kladen na to, aby terminál a přilehlá údržbové základny splynuly s okolím Podřipska.

Po roce od vyhlášení vítězného návrhu v architektonické soutěži zveřejnila Správa železnic architektonickou studii a dál úzce spolupracuje s francouzskou státní dopravní společností SNCF na české síti vysokorychlostních tratí.


Terminál v Roudnici nad Labem by se měl začít stavět společně s tratí v roce 2027. Cestu z Prahy do Roudnice nad Labem zkrátí trať ze čtyřiceti minut na polovinu. Budova, která bude součástí vysokorychlostní trati Podřipsko, vznikne podle návrhu studia Rusina Frei architekti. Ti nechali budoucí stavbu splynout s krajinou – i kvůli tomu, že je v blízkosti národní přírodní památky Říp. Z dálky má působit jako most nebo pavilon v krajině. Na základě studie by se měl tento dojem ještě umocnit.7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page