top of page
  • Marta Dušková

Jak připravit kimchi, tradiční korejskou přílohu k jídlu

Ve Společenském domě Neratovice se uskuteční Kurz kvašené zeleniny. Jak kvasit zeleninu se mohou zájemci naučit ve středu 28. června v 17 hodin.

Součástí kurzu je školení o přípravě kvašené zeleniny, které bude vedeno formou názorných ukázek s video prezentací. Ochutnávky různých druhů kvašené zeleniny (obvykle 8 druhů). Většinou to jsou kvašáky, kimči s moukou, bulharská čalamáda, barevný nálev, ředkvičky v ume octu, cibulky v šoju, kedlubny s červenou řepou, kvašená zelenina bez soli a bleskové saláty.


Účastníci se na kurzu dozvědí, jak mléčně kvasit stovky druhů zeleniny ve vlastní šťávě, v barevných nálevech, se solí i bez soli, v misu, s moukou, se sójovou omáčkou, s ovocem a v ovocné šťávě, s různými druhy koření, bleskově, střednědobě i dlouhodobě, v zeláku i ve sklenicích.


Kimchi je považováno za jedno z nejzdravějších jídel světa a v asijských zemích se používá jako zázračná příloha k jídlu, stejně jako součástí tradičního českého oběda je kyselá okurka, zelí nebo nakládané cibulky.

Registraci je možné provést na stránce Živé akce : Kurz kvašené zeleniny v Neratovicích (28.6.2023) - Kyselove.cz nebo na emailu rodina@kyselove.cz či případně telefonicky na tel. 499 599 524. Na odkazu je možné získat podrobné informace ke kurzu. Cena kurzu v předprodeji je 380 Kč, na místě 500 Kč.


13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page