top of page
  • Marta Dušková

Jak velká je kriminalita ve vaší obci? Podívejte se do Mapy kriminality

Společný projekt Ministerstva vnitra a Policie ČR Mapa kriminality již běží v ostrém provozu a tento nástroj slouží celé veřejnosti, obcím, městským a obecním policiím a Policii ČR. Projekt pomáhá snižovat kriminalitu, napomůže plánování policejních hlídek cíleně a preventivním opatřením do rizikových míst republiky.

Na stránkách Mapy kriminality Mapa kriminality (policie.cz) je možné zadat do vyhledávače jakoukoliv obec či město, vybrat období a dozvědět se o trestné činnosti v dané oblasti podle tříd, například násilná činnost, krádeže, vloupání, podvody a další. Jsou zde znázorňovány trestné činy a přestupky, které jsou statisticky evidované. To je základní rovina projektu, další je podrobnější verze pro obce, které pomohou na základě zjištění lépe plánovat bezpečnostní opatření. Třetí rovina jsou prediktivní mapy kriminality, která slouží k využití Policii ČR například pro plánování služeb policistů a jejich vysílání do vytipovaných lokalit.


Téma bezpečnosti a prevence kriminality je pro obce zásadní a prostřednictvím spuštěných map mohou lépe plánovat například instalování kamerového systému nebo lépe sledovat situaci v sociálně vyloučených lokalitách a podobně.


Podrobnější informace k projektu jsou zveřejněny v tiskové zprávě Mapy kriminality jsou naplno spuštěny - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz).

143 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page