top of page
  • Marta Dušková

Jednání o likvidaci odpadu v areálu kovošrotu, kde vypukl požár

Město Kralupy nad Vltavou podniklo potřebné kroky ve věci likvidace odpadu v areálu kovošrotu.

Dne 3. 8. 2022 se na MěÚ v Kralupech nad Vltavou uskutečnila schůzka mezi představiteli města a majitelem areálu bývalého kovošrotu, kde v prvním prázdninovém týdnu vypukl požár plastového odpadu.


V rámci náročného zásahu, při němž zasahovaly desítky hasičských jednotek, byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. V dalších dnech poté pokračovaly nezbytné dohašovací práce, neboť se na daném místě stále objevovala skrytá a o to více nebezpečná ohniska. „Prvořadým zájmem města je co nejrychlejší likvidace nelegální skládky odpadu a zabránění vzniku jakýchkoliv ekologických škod na našem správním území,“ uvedl Lukáš Hodík z krizového řízení města, jenž se jednání zúčastnil společně se starostou Markem Czechmannem, místostarosty Liborem Lesákem a Vojtěchem Pohlem, přítomni byli rovněž zaměstnanci odboru životního prostředí.


Z šetření bylo dále zjištěno, že příslušný pozemek, na němž se zmíněný areál nachází, si od majitele pronajal jiný subjekt. Ten svým nešetrným chováním následně porušil nájemní smlouvu a na místo navezl odpadový materiál, což zástupci vlastníka na jednání sami potvrdili.


Mezi městem a přítomným majitelem byl posléze domluven postup, jehož cílem je komplexní vyřešení stávajícího stavu. „Firma vlastnící areál si na likvidaci najala specialistu a právního zástupce. Ti již začali v této záležitosti konat. Doufejme, že se situace brzy posune ku prospěchu nás všech,“ uzavřel Lukáš Hodík s tím, že město bude i nadále celou věc monitorovat.10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page