top of page
  • Marta Dušková

Jméno vašeho psa nebude zrovna bezpečným heslem

Nejpoužívanější hesla roku 2022 jsou 123456, maminka, beruška a stejně jako jméno psa nezabezpečí často důvěrné a citlivé informace, nezabezpečí žádné účty.

Společnost NordPass zveřejňuje pravidelně seznam nejčastěji používaných hesel a vychází přitom z uniklých dat. V seznamu je vedle uvedeného hesla ještě počet použití určitého hesla a jak dlouho by trvalo jeho prolomení. Většinou se jedná o sekundy.

Česká republika je mezi padesáti analyzovanými zeměmi na 2. místě v počtu uniklých hesel na obyvatele, a to i přes neustále se opakující varování.Volba hesla je zásadní pro bezpečnost jakéhokoliv systému, jakéhokoliv účtu. Odstrašujícím příkladem je použití jednoho hesla pro všechny účty uživatele. V takovém případě je prolomení hesla do všech účtů otázka vteřin. Ovšem bez hesel se dnes už nikdo neobejde a to nejen při styku s bankou, nakupování na internetu, zabezpečení emailu a další.


Heslo by mělo obsahovat minimálně osm znaků, a to v kombinaci malých a velkých písmen, číslic a nějakých znaků. S tím mohou pomoci správci hesel, kteří poradí s vytvářením a následným pamatováním jedinečných a dostatečně složitých přihlašovacích údajů. Přehled nejlepších správců hesel je zveřejněn na webových stránkách Přehled těch nejlepších správců hesel - PCWorld.cz.


Jak důležité je bezpečné heslo či jak lze heslo prorazit, je možné se dozvědět tady Bezpečnost hesla — Matematika polopatě (matweb.cz), deset rad pro bezpečné heslo do internetového bankovnictví 10 rad pro bezpečné heslo do internetového bankovnictví | svetvbezpeci.cz.Úvodní foto zdroj www.svetbezpeci.cz

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page