top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Každoroční sbírka zaměstnanců skupiny ORLEN Unipetrol vynesla rekordních 619 tisíc korun

Zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol již podvanácté pomohli splnit přání lidem

z neziskových organizací. V letošním ročníku charitativní sbírky Splněná přání přispěli částkou 309 507 Kč, a podařilo se tak vybrat nejvíce peněz v historii. Stejně jako v předchozích letech ORLEN Unipetrol částku zdvojnásobí a celkově daruje

na dobrou věc 619 014 Kč. Výtěžek charitativní sbírky poputuje do sedmi neziskových organizací v celkem šesti lokalitách, kde působí skupina ORLEN Unipetrol. Za dobu konání sbírky obdrželi potřební od zaměstnanců společnosti téměř 4,3 milionu korun.

„Letos zaměstnanci darovali rekordní částku, za což všem patří obrovské poděkování. Společně neziskovým organizacím předáme více než 600 tisíc korun. Jsem ráda, že i v této složité době jsou kolegyně a kolegové solidární a budeme se těšit na květnové dobrovolnické dny, kdy půjdeme do většiny neziskovek pomáhat,“ shrnuje Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.


Charitativní zaměstnanecká sbírka Splněná přání se konala od prosince 2022 do ledna 2023 a každý dostal možnost vybrat si, které ze zapojených organizací chce svůj dar věnovat. Zaměstnanci si tak mohli zvolit oblast, která jim je blízká a cíleně pomoci. Neziskové organizace, se kterými skupina ORLEN Unipetrol spolupracuje, si nesmírně váží této formy pomoci. Finanční dary použijí například na podporu zaměstnávání hendikepovaných, na zajištění zdravotních a rehabilitačních pomůcek, na podporu vzdělávání dětí ze sociálně slabých poměrů nebo také na pořízení nového služebního vozu k zajištění terénní služby raná péče.


Na co použijí neziskové organizace finanční dary?

  • Borůvka Praha - Finanční dar organizace použije na podporu zaměstnávání hendikepovaných, na zajištění pracovního tréninku pro lidi, kteří mají malé pracovní zkušenosti či jsou po úrazech a snaží se vrátit na trh práce.

  • Dětský domov Kralupy nad Vltavou - Domov využije finanční prostředky na letní rekreaci dětí.

  • Domov pro seniory Naděje Litvínov – Peníze použije organizace na zajištění zdravotních a rehabilitačních pomůcek, na obnovu a modernizaci vybavení pokojů a na zajištění kulturních akcí.

  • Nadace ORLEN Unipetrol – Ve spolupráci s neziskovými organizacemi využije Nadace příspěvek na podporu vzdělávání dětí ze sociálně slabých poměrů.

  • Kociánka Brno - Z finančního daru zakoupí zvedací židle Calypso, díky kterým dokáže jediný ošetřovatel snadno uživatele přesunout. Takzvané zvedáky jsou tak nepostradatelným pomocníkem.

  • Pojďte dál Neratovice - Organizace použije peníze na sportovní soustředění a zlepšení pracovního prostředí pro hendikepované spolupracovníky – sportovce.

  • Středisko rané péče Pardubice - Finanční dar využije na pořízení nového služebního vozu k zajištění terénní služby raná péče, která je poskytována přímo v rodinách.


Skupina ORLEN Unipetrol se již dlouhodobě zasazuje o společenskou odpovědnost a vnímá ji jako jednu ze svých priorit při budování plánu udržitelného podnikání. ORLEN Unipetrol přistupuje ke své činnosti etickým a odpovědným způsobem, a proto zavedl mezinárodní standardy i v oblasti firemní společenské odpovědnosti (CSR). Hlavní snahou je trvalý rozvoj skupiny a jejích vztahů s místními komunitami na poli vzdělávání, sociálních otázek a životního prostředí.

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page