top of page
  • Marta Dušková

Kam se starými knihami? Knižní záchranka přijede za vámi

Knižní záchranka jezdí po celé republice, přijede, naloží, odveze a najde knihám další využití - vše zdarma. Knihy nevykupují, ale přijímají jako dar.Pokud máte doma větší množství knih, které překážejí, či jste zdědili v pozůstalosti rozsáhlou knihovnu, stěhujete se a některé přečtené knihy či knihy jako nevhodný dárek vám přebývají, pak je Knižní záchranka právě pro vás.


Bližší informace jsou na webu https://www.knihomilove.cz/knizni-zachranka/:

"🌍 Knižní záchranka jezdí po celé České republice.

📚 Dojezdová vzdálenost je závislá na počtu knih. Zjednodušeně: Čím více je knih, tím dál jsme ochotní pro ně jet.

🆓 Za odvoz knih nic neplatíte.

📆 Pro knihy jezdíme ve všední dny i o víkendu.

💪 Knihy na místě sami naložíme, nemusíte shánět žádné siláky.

🚑 Sídlíme ve Zlínském kraji, takže v rámci kraje můžeme přijet i pro pár beden, ale do Čech už se vyplatí jet pouze pokud se naplní celé auto.

📦 Kapacita naší záchranky je cca 25 banánových beden".Na webu je k dispozici objednávkový formulář, další kontakty: zachranka@knihomilove.cz a telefon ☎ 601 266 166


Co se stane s knihami? Knihy do sběru nepatří.

"📖 Knihy, třídíme do řady kategorií a naším primárním cílem je, aby neskončily ve sběru. Tam zavezeme opravdu jenom ty, které jsou velmi poškozené.

👧 Dětské knihy v průběhu roku vozíme do dětských domovů, takto už jsme rozdali stovky knih.

📚 Z knížek také doplňujeme Knihobudky a naše vlastní dobročinné knihovny Book2Go.

💸 Část knih se snažíme prodat formou bazaru nebo na našem webu. Z těchto peněz financujeme skladovací prostory, výjezdy záchranky a provoz webových stránek. Ze všech prodejů tady na webu pak dlouhodobě podporujeme handicapovaná trojčata Koláčkova.

🛒 Pravidelně pořádáme venkovní i vnitřní akce s názvem KnihoTrh, kde spolu s dalšími organizacemi nabízíme knihy a část výtěžku pak putuje na konkrétní dobročinný účel v regionu".55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page