top of page
  • Marta Dušková

Kavárna dnes není jen místo k posezení u kávy aneb když je kavárna splněný sen

Po dvouleté nucené přestávce se život vrací opět do svých kolejí, je možné žít bez omezení a navštěvovat kulturní akce, restaurace či kavárny. Kavárna Café Živel v Mělníku v Ostruhové ulici není jen kavárnou a zachovala si i s novými provozovateli svůj ráz, který nastavila předchozí provozovatelka. Kavárna nezapře svůj název.Café Živel je živel a postupně se znovu po covidové přestávce stává malým kulturním centrem, místem společenských setkávání, minivýstav, posezení a nemusí to být jen u kávy. Výhodou je vnitřní i venkovní dětský koutek.


Provozovatelé Eva Suchá a Lubomír Kafka žili několik let v Praze a potřebovali životní změnu.


Pro Evu Suchou je kavárna vlastně splněný sen: „Já jsem si vždycky kavárnu přála, v průběhu let jsem na to zapomněla a život šel dál. Teď jsme měli pocit, že potřebujeme nějakou změnu a vlastně to byla náhoda. Říkali jsme si a co kavárna. Začali jsme hledat, co by nás oslovilo a takhle kavárna při hledání nám vyjela jako první, na první dobrou. V Praze nás nic nedrželo, takže jsme využili této nabídky. Hned jak jsme přišli na první prohlídku, tak na nás tady dýchla zvláštní atmosféra a kavárna byla naše“.


Udělali životní řez a přestěhovali se s malým synem, kterému budou tři roky, z Prahy do Mělníka. Město je oslovilo hned při první návštěvě. Kavárnu otevřeli 19. března a od té doby stihli již několik akcí. V prostorách kavárny bylo maňáskové divadlo, piknik s porodní asistentkou, který se uskutečnil právě na Den porodních asistentek a slavil se i týden nošení dětí, proběhla zde i narozeninová oslava a slavil se ve středu tento týden i Den dětí.


Eva Suchá prozrazuje, jaké akce jsou v plánu v dalších měsících: „Plánujeme určitě další divadelní představení pro děti, které mělo úspěch, nějaké soutěže, kreslení pro děti na textil a myslíme i na dospělé. Rádi bychom zařadili do programu cyklus kurzů zaměřený na meditací a sebepoznání, pokud bude samozřejmě zájem, chtěli bychom pořádat koncerty a případně i výstavy. Prostor kavárny chceme nabízet na narozeninové party nejen pro děti. Právě domlouváme cvičení pro maminky s dětmi, které by se přes léto konalo po ránu, než se otevře kavárna. Maminky mohou cvičit a děti si budou hrát, chtěli bychom zajistit na tuto dobu i hlídání. Dále plánujeme i večerní cvičení pro ženy opět po zavírací době kavárny“.


Eva Suchá vystudovala ekonomickou školu, ale zkušenosti s kavárnou má. V kavárně už pracovala a hodně ji to bavilo. Právě tam ji napadlo, že by vlastně kavárnu někdy chtěla.

Co na závěr? Popřát hodně úspěchů a ať se daří.

218 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page