top of page
  • Marta Dušková

Kniha dětského srdce aneb které knihy děti nejvíc zaujaly

Ocenění ve 30. ročníku ceny Kniha dětského srdce, cena V. F. Suka udělilo 17. dubna Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského.

Cílem udělení cen je zjistit, které knihy v minulém roce děti nejvíce zaujaly, ocenit hodnotná literární díla vydaná v roce 2022 pro děti a mládež a mimořádné počiny školních knihoven.

Kategorie dětí, anketa o nejoblíbenější knihu, je udělována na základě ankety,

v níž hlasují sami dětští čtenáři. V letošním roce hlasovalo v této anketě více než 2000 dětí. První místo získala série Deník malého poseroutky Jeffa Kinneyho. Tradičně vysoko se umístila série Harry Potter J. K. Rowlingové na druhém místě. Třetí místo obsadila série Prašina autora Vojtěcha Matochy.


Cena učitelů je udělována podle hlasování odborné poroty učitelů o knihách českých autorů. V letošním roce ocenila porota knihu Františka Tichého Rekrut 244, dále titul Marka Tomana Nožička & Wohryzek, poetickou knihu Robina Krále Jeden kluk z vesničky Květušín, obrazovou knihu Magdaleny Rutové Já, chobotnice.


Z populárně naučných knih získala cenu Katerina Karolik za titul Můj šálek umění.

Další ceny v kategorii Počin školních knihoven či Cena pro knihovnu krajských spolků a další informace k soutěži jsou zveřejněny na webu knihovny Kniha dětského srdce, cena V. F. Suka, anketa o nejoblíbenější dětskou knihu roku 2022 | NPMK.32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page