top of page
  • Marta Dušková

Krása podzemí aneb čtrnáct jeskyní zahájilo sezónu

Již od začátku dubna po zimní pauze, kdy byly některé jeskyně zavřeny kvůli ochraně hibernujících netopýrů, je už plně a pravidelně otevřeno všech čtrnáct zpřístupněných jeskyní v České republice.

Nově je i v dubnu pravidelně otevřena bez nutností objednání jeskyně na Turoldu v Mikulově pod Pálavou, a to každý den od 9 do 16 hodin. V některých jeskyních připravují pro letošní sezonu v prohlídkách novinky.


Seznam všech zpřístupněných jeskyní:

Bozkovské dolomit. j.: fb.com/bozkovskejeskyne Koněpruské j.: fb.com/konepruskejeskyne Chýnovská j.: fb.com/chynovskajeskyne Javoříčské j.: fb.com/javoricskejeskyne Mladečské j.: fb.com/mladecskejeskyne J. Na Pomezí: fb.com/jeskynenapomezi J. Na Špičáku: fb.com/jeskynenaspicaku Zbrašovské aragonit. j.: fb.com/zbrasovskejeskyne J. Na Turoldu: fb.com/jeskynenaturoldu J. Balcarka: fb.com/jeskynebalcarka Kateřinská j.: fb.com/katerinskajeskyne Punkevní j.: fb.com/punkevnijeskyne Sloupsko-šošůvské j.: fb.com/ssjeskyne J. Výpustek: fb.com/jeskynevypustek


Správa 14 tuzemských jeskyní se letos také více chce zaměřit na školáky a školní výpravy. „Pro každou z jeskyní vznikly pracovní listy, kde si mohou školáci za asistence svých učitelů odzkoušet své znalosti z přírodovědy, geologie a historie. Po domluvě je možný pro školy i rozšířený výklad,“ zve ředitel správy jeskyní České republiky Lubomír Přibyl.

S nabídkami a otevíracími dobami jednotlivých jeskyní je možné se podrobněji se seznámit na webu Oficiální stránky: Správa jeskyní ČR (caves.cz).


Tisková zpráva Ministerstva životního prostředí informuje o zahájení sezóny 14 zpřístupněných jeskyní Čtrnáct zpřístupněných jeskyní zahájilo sezónu, zve na klasické i zážitkové prohlídky - Ministerstvo životního prostředí (mzp.cz). V tiskové zprávě jsou zveřejněny i některé pozvánky na akce či zážitkové prohlídky.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page