top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Krátké zprávy z Mělníka pro tento týden

Chodník v ulici 17. listopadu je hotov

Druhá etapa rekonstrukce chodníku v ulici 17. listopadu je již hotová. Nyní se bude ještě dokončovat výsadba zeleně v pásu mezi chodníkem a komunikací. Chodník je proveden v mozaikové dlažbě. Opravu realizovala stavební firma Michal Stavby, která dělala i první etapu oprav tohoto chodníku. Nabídka na dokončení chodníku v této ulici byla 639 891,56 včetně DPH.

CSM se dočká nového oplocení

V těchto dnech byly zahájeny práce na vybudování oplocení kolem Centra seniorů Mělník. Toto opatření si vyžádala především současná doba spojená s pandemií koronaviru a oplocení se bude dělat na žádost vedení Centra seniorů pro zvýšení bezpečnosti samotných klientů. V areálu se totiž velmi často objevovali nepovolaní lidé.


Krematorium se vrátí pod správu města

Současnému nájemci mělnického krematoria končí nájemní smlouva v březnu roku 2022. Rada města na svém posledním zasedání rozhodla, že se krematorium nebude dále pronajímat ani prodávat a bude převedeno zpátky do správy města. V péči ho tak od příštího roku budou mít Technické služby města Mělník.


Rekonstrukce MŠ Čtyřlístek začne příští týden

V pondělí 28. června budou zahájeny práce na rekonstrukci Mateřské školy Čtyřlístek v ulici Pod Vrchem. Rekonstruovat se bude přístavba, která se kompletně předělá a upraví. Hlavní budova školky potom projde generální rekonstrukcí elektroinstalace. Situace bude vyžadovat úplnou uzavírku objektu. Předpokládaná doba oprav jsou zhruba tři měsíce.


Hasiči dostanou nový kotel

Město Mělník si váží práce sborů dobrovolných hasičů, proto se snaží vylepšovat jejich pracovní podmínky. V požární zbrojnici ve Vehlovicích bude provedena výměna kotle na vytápění včetně jeho instalace. Celková cena akce je 154.472 Kč včetně DPH.


Práce ve vile Karola začnou tento týden

V tomto týdnu ve středu dojde k předání vily Karola zhotoviteli, a to stavební společnosti Guttenberg. Náklady na opravu jsou vyčísleny na 8 409 320 Kč. Práce budou trvat zhruba jeden kalendářní rok. Potom bude Vila Karola připravená pro potřeby mělnické základní umělecké školy.


Technické služby kropí město levandulí

Od minulého týdne technické služby používají do kropičky na osvěžení vzduchu v ulicích a na náměstích města Mělníka vodní mlhu s vůní levandule.


Mgr. Milan Schweigstill, I. místostarosta města Mělníka

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page