top of page
  • Marta Dušková

Kraj podpoří dotacemi významné kulturní a jiné akce, mezi nimi i Mělnické vinobraní

Na podporu cestovního ruchu rozdělí Středočeský kraj téměř 19 milionů korun. Dotační program Středočeského Fondu podpory cestovního ruchu je určen na podporu významných kulturních, společenských a sportovních akcí, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu.

Jde zejména o festivaly, významné mezinárodní akce či mimořádné sportovní události. Důležitými kritérii pro hodnocení jsou návštěvnost minimálně tisíc osob a nadregionální význam akce,“ vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.


Mezi podpořenými akcemi jsou například akce Let It Roll 202, Mělnické vinobraní 2023 nebo Festival Votvírák 2023. Kraj podpoří i letošní Národní svatováclavskou pouť. Kraj doporučil podpořit rovněž devět sportovních akcí, mezi nimi například Bohemia Rallye Mladá Boleslav 2023 či tradiční Dostihové dny v Lysé nad Labem 2023.

Podrobné informace jsou zveřejněny v článku z 9. února na webu kraje Na podporu cestovního ruchu rozdělí kraj necelých devatenáct milionů korun - Úvodní strana | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz).


Letošní 84. ročník Mělnického vinobraní se uskuteční od 15. do 17. září 2023.

84 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page