top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Kralupy nad Vltavou mají nový autobusový terminál. Slavnostně otevřen byl i parkovací dům

V Kralupech nad Vltavou byl slavnostně otevřen nový autobusový terminál, jenž bude cestujícím k dispozici od pondělí 2. května 2022. Obdobný slavnostní okamžik se uskutečnil před parkovacím domem, který od poloviny února fungoval v tzv. zkušebním režimu.

Oba tyto projekty, jež byly spolufinancovány z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), se nachází v destinaci u nádraží, tj. v místě, které bylo dlouhodobě neudržované a nevzhledné. O to více vyniká např. „spojovací“ klidová zóna s lavičkami a řadami nových stromků. Za pozornost ovšem stojí i rekonstrukce první části Nádražní ulice, jejímž prostřednictvím došlo ke kultivaci prostoru před budovou ČD.


„Nesmíme zapomínat, že i tento podstatný úsek je součástí výstavby autobusového terminálu. Mám velkou radost z toho, kterak tato ulice prokoukla. Totéž se týká i rohu Žižkovy ulice, jež na tu Nádražní navazuje,“ uvedl starosta Marek Czechmann v průběhu prohlídky nového areálu. Ten se mimo jiné může pyšnit i přehlednou tabulí příjezdů a odjezdů (autobusy/vlaky), samoobslužnými veřejnými toaletami a v neposlední řadě i elektronickým kioskem. „Jedná se o informačního průvodce, jehož primární funkcí jsou tzv. body zájmu v mapách. Návštěvník Kralup si zde může prohlédnout nejzajímavější místa ve městě a rychle se zorientovat. Součástí kiosku je dále elektronická úřední deska či složka s kalendářem kulturních a sportovních akcí,“ sdělil místostarosta Libor Lesák, jenž přítomné hosty upozornil i na raritní historické tapety, jimiž byly ozdobeny přístřešky jednotlivých zastávek.

Projekt „Autobusový terminál Kralupy n. Vlt.“ byl spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přičemž dotační částka činila 45 791 785 Kč. Výstavbu uskutečnila olomoucká stavební firma GEMO, a.s., společník: SWIETELSKY stavební s.r.o. odštěpný závod Dopravní stavby STŘED za 82 170 781,95 Kč (včetně DPH) místo plánovaných 78 587 794 Kč (včetně DPH). Finanční rozdíl byl způsoben růstem cen na celoevropském trhu a volbou odolnějších materiálů pro stavbu přístřešků.

Více o parkovacím domě zde: https://www.mestokralupy.cz/aktuality/3185


Aleš Levý

Tiskový mluvčí

Městský úřad Kralupy nad Vltavou

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page