• Marta Dušková

Kralupy nad Vltavou se zapojily do projektu Seniorská obálka

Seniorská obálka je projekt, který v případě potřeby usnadňuje složkám IZS pomoc chronicky nemocným lidem vyššího věku, u kterých dojde k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Novinkou je Seniorská obálka Mini, kterou může mít každý u sebe.

I.C.E. karta (Seniorská obálka) vznikla v Jihomoravském kraji v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajích, který realizuje MPSV z prostředků ESF. Domácí verze I.C.E. karty byla také inovovaná, doplněny byly záznamy o očkování a vzhled byl zjednodušen.Jedná se o kartu s důležitými údaji, které slouží v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života. Obsahuje základní údaje o zdravotním stavu seniora a užívaných lécích, včetně kontaktů na rodinné příslušníky a praktického lékaře.


Na základě spolupráce s projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí ČR se subjekt Sociálních služeb Kralupy nad Vltavou připojil k distribuci Seniorské obálky pro tamní klienty a všechny další zájemce. O Seniorskou obálku či Seniorskou kartu mini může zájemce požádat na recepci Domova s pečovatelskou službou na adrese Sídliště U Cukrovaru 1171, Kralupy nad Vltavou.ICE označení na kartě je mezinárodní zkratka, která znamená použít v případě nouze (In Case of Emergency). Podnětem pro vznik seniorských obálek byly časté výjezdy záchranářů k seniorům a informace na jednom místě v Seniorské obálce znamenají úsporu času v minutách, což následně může vést k záchraně života.


Podrobné informace o projektu jsou zveřejněny na stránkách ZDE


"Seniorská obálka pomáhá tři roky. Nově ji strčíte do kapsy a obsahuje informace o očkování. Seniorská obálka bezmála tři roky pomáhá nejen seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí. V případě potřeby pak pomůže složkám IZS urychlit záchranu života. Nyní jde do světa kapesní verze tiskopisu. Takzvanou Seniorskou obálku Mini může mít každý u sebe. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybaveny informacemi o očkování majitele".


Více informací v instruktážním videu:14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše