top of page
  • Marta Dušková

Kralupy nad Vltavou: změny na linkách PID od 3. září

Město Kralupy nad Vltavou zveřejnilo na svém webu změny na linkách PID, ke kterým dojde od neděle 3. září 2023 v návaznosti na požadavky obcí v okolí Kralup nad Vltavou.

K dopravní optimalizaci dochází v oblasti Zákolanska a Otvovicka s přesahem do obcí Tursko, Holubice, Dolany nad Vltavou a města Kralupy nad Vltavou.+ Zavádí se nová midibusová linka 856 v trase Kralupy n. Vlt., žel. st. – Kralupy n. Vlt., Hybešova – Holubice – Otvovice – Zákolany (vybrané spoje vedeny přes zastávky Kralupy n. Vlt., hřbitov; Kralupy n. Vlt., V Zátiší; Kralupy n. Vlt., U Jízku).


+ Linka 646 bude zkrácena od Roudnice nad Labem o úsek Kralupy n. Vlt., hřbitov – Holubice, v úseku Kralupy n. Vlt., žel. st. – Kralupy n. Vlt., hřbitov dílčí omezení spojů (částečně nahrazeny spoji linky 856).


+ Linka 316 z pražské Bořislavky bude v úseku Holubice – Kralupy n. Vlt., žel. st. vedena opět všemi spoji jednotnou trasou přes zastávku Kralupy n. Vlt., Gymnázium, nově budou zavedeny v tomto úseku i dva víkendové páry spojů a zřizuje se zastávka Dolany n. Vlt., Debrno, rozc.


+ Na autobusové lince 457 se ruší školní spoje pro obsluhu zastávky Kralupy n. Vlt., Hybešova, které nahradí nová linka 856.


Tímto dopravním řešením se výrazně zlepšuje přehlednost v zastávce Kralupy n. Vlt., Hybešova, jež byla zprovozněna na podzim minulého roku, namísto vybraných spojů linky 316 a spojů linky 457 v obráceném sledu bude zastávka obsluhována jednotně spoji autobusové linky 856, přičemž vybrané spoje pojedou ke gymnáziu či na hřbitov.


Souhrn:

Linka 316: Praha, Bořislavka – Holubice – Kralupy n. Vlt.

V úseku Holubice – Kralupy nad Vltavou budou opět všechny spoje vedeny jednotnou trasou přes zastávku Kralupy n. Vlt.,Gymnázium, nově v provozu i vybrané spoje o víkendu, dále dojde ke zřízení zastávky Dolany n. Vlt.,Debrno,rozc.

Linka 456: Libčice nad Vltavou - Koleč – Slaný

Beze změny

Linka 457: Kralupy nad Vltavou, Velvarská - Kralupy nad Vltavou, obchodní centrum (není zakreslena ve schématu)

Zrušeny školní spoje pro obsluhu zastávky Kralupy n.Vlt., Hybešova, nahrazeny novou linkou 856)

Linka 646: Kralupy n. Vlt. - Roudnice n. Lab.

Linka bude zkrácena o úsek Kralupy n. Vlt., hřbitov – Holubice, kde ji nahradí nová linka č. 856

Linka 856: - Kralupy n. Vlt. – Holubice – Otvovice – Zákolany

Nová autobusová linka vzniká na základě požadavku obcí. Jednotlivé spoje budou vedeny přes zastávky Kralupy n. Vlt., hřbitov, Kralupy n. Vlt.,V Zátiší, Kralupy n. Vlt.,U Jízku.

Od 01.07. 2023 zavádí PID noční spoj na trase Praha,Vítězné náměstí - Kralupy nad Vltavou - Číčovice,Velké Číčovice - linka č. 954. Jízdní řád je k dispozici zde: Linka 954


68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page