top of page
  • Mína Hartmanová

Chtěl být jako hrdina z Bídníků. Za kradenou vodku mu ale hrozí vězení

Aktualizováno: 6. 9. 2020

KRALUPY – Jean Valjean v Bídnících se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Čtyřiatřicetiletý muž z Kralup použil podobný scénář v jedné místní prodejně. Ukradl lahev vodky a možná chtěl tvrdit, že ji nese svým přátelům trpícím ukrutnou žízní.


Flašku schoval zezadu do kalhot a odcházel kolem pokladen jako nespokojený zákazník, který si v celém obchodě nic nevybral. Pracovník ostrahy měl ke smůle „pseudoValjeana“ oči na stopkách a chmatáka odhalil. Podle mluvčí mělnické policie Markéty Johnové policisté podezřelého převezli na policejní služebnu a provedli s ním všechny nutné úkony. Vodku mu samozřejmě odebrali. Nikdo neví, zda kamarádi žízní opravdu neumřeli.


Za jedinou ukradenou lahev vodky teď může jít „pseudoValjean“ do vězení klidně až na tři roky, i když vodka byla v hodnotě jen 80 korun.

Jenže v tomto případě už se jedná o trestný čin. Muž, který chtěl být jako hrdina z Bídníků, byl už v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page