top of page
  • Marta Dušková

Labská cyklostezka napříč Evropou, od pramene k moři bez bariér

Další úsek Labské cyklostezky je dokončen. Středočeský kraj prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic dokončil další úsek Labské cyklostezky.

Slavnostní otevření další části stezky mezi Kly a Mělníkem se uskutečnilo v pondělí 5. prosince za účasti radního pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petra Boreckého, ředitele Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Aleše Čermáka a dalších zástupců kraje a samosprávy.


Dále jsou budovány úseky mezi Kostelcem nad Labem a Kozly a dále části směrem k Tuhani, tyto stavby byly zahájeny letos na podzim.

Cyklostezka je součástí dálkové páteřní cyklotrasy č. 2 a mezinárodní cyklotrasy Labská stezka vedoucí podél řeky Labe od pramene v Krkonoších k ústí do Severního moře v Cuxhavenu v Německu.

„Důležitost této stavby není v její délce, ale v tom, že se jednalo

o poslední, právně velmi komplikovaný úsek, díky jehož dokončení jsme na Mělnicku získali ucelený úsek Labské cyklostezky

v délce takřka 15 km od obce Kly

až na hranice Středočeského kraje. Tato cyklostezka pak pokračuje podél Labe až do Německa,“ konstatuje Petr Borecký, radní pro veřejnou dopravu.


Podrobné informace k Labské cyklostezce jsou zveřejněny na webových stránkách Středočeského kraje Další část Labské cyklostezky dokončena - Aktuality | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz).

173 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page