top of page
  • Marta Dušková

Letos se ve Středočeském kraji otevírají nové expozice

Středočeská centrála cestovního ruchu představuje novinky letošní sezóny, mezi nimi je mimo jiné i památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi.Rodný dům slavného českého skladatele Antonína Dvořáka se postupně mění v muzeum pod správou neziskové společnosti Lobkowicz Collections, která představí koncem dubna jeho proměnu v hudebně zaměřené kulturní centrum. Prostor se navíc stane vzdělávacím centrem, jehož cílem je inspirovat a rozvíjet mladé hudební talenty.

 

Mezi další nové expozice patří expozice Zlata, kterou otevře koncem června Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. Na konci března by se měl otevřít Dům přírody Českého krasu, který se stane reprezentativním návštěvnickým centrem a zároveň vstupním prostorem do Koněpruských jeskyní.

Novou expozici otevře v květnu Národní muzeum pivovarnictví v Kostelci na Černými lesy a vznikne nový prohlídkový okruh, jehož součástí bude i expozice o podnikání židovské komunity na Kolínsku, Kostelecku, Českobrodsku a Kouřimsku.

V březnu se otevře Hrabalova chata v Kersku. Informace jsou zveřejněny i v článku Hrabalova chata získá svůj původní vzhled (kanalem.com).

 

Podrobnější informace o všech nových expozicích ve Středních Čechách, které se otevírají v letošním roce, jsou zveřejněny na webu kraje v článku Novinky turistické sezóny středních Čech: expozice zlata, eko kemp nebo velikáni hudby Aktuality - Webový portál Středočeského kraje (stredoceskykraj.cz).

 

230 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page