top of page
  • Marta Dušková

Mělník pro OnkoBubliny zbarvil náměstí do růžova

Charitativní akce Mělník pro OnkoBubliny zaplnila v sobotu 4. září náměstí Míru v Mělníku. Cílem akce bylo nejen se pobavit, ale především přispět na onkologicky nemocné děti prostřednictvím nadace Pink Bubble, jejímž symbolem je právě růžová barva.

Ambasadorkou akce byla zpěvačka Milli Janatková, organizátorem Rodinné centrum Kašpárek Mělník za podpory města Mělník a za celou akcí stojí studentka Adéla Dutková, která svoji myšlenku na pořádání akce dotáhla po roce do zdárného konce.

Celým růžovým dnem provázela moderátorka a herečka Anna Kulovaná. Úvodním slovem zahájil akci starosta města Ctirad Mikeš, ambasadorka akce Milli Janatková, zástupce nadace Pink Bubble Kristýna a onkologická pacientka Karolína Žehová a samozřejmě koodinátorka akce Adéla Dutková.

Vystoupení oblíbeného mělnického písničkáře Petra Bati a jeho Malé party zahájil hlavní program akce, který nabízel hudební, taneční a pěvecké vystoupení po celé odpoledne a večer.


Do doprovodného programu se zařadila i Městská knihovna Mělník s akcí Čtenářský maraton, v rámci které bylo možno vyčíst příspěvek do sbírky pro nadaci Pink Bubble. V sobotu četla například Milli Janatková a zapojil se do maratonu i Petr Baťa. Návštěvníci mohli také shlédnout v rámci akce promenádu kočárků, kterou připravilo Regionální muzeum Mělník.


Do sbírky pro onkologicky nemocné děti bylo možno přispět u stánku pořadatele Rodinného centra Kašpárek nákupem malování na obličej. Kašpárkova největší atrakce byly velké bublifuky, které bavily především děti. Náměstí tedy oživily nejen pomyslné bubliny, ale i skutečné.


U stánku nadace Pink Bubble bylo možno zakoupit různé předměty a krásná háčkovaná zvířátka vyrobená onkologickými pacienty a tím přispět do sbírky nadace. Zájem byl velký a stánek byl v obležení lidí s dobrým srdcem.


Ve stánku ACopánky si děti mohly nechat zaplést copánky, rodiče zakoupit pletený lapač snů a dvacet procent z nákupu šlo opět do sbírky nadace.


V neposlední řadě čekaly na děti soutěže a dárky u stánku Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, která podpořila konání akce i finančně.


Do sbírky pro nadaci Pink Bubble se celkem na sobotní akci vybralo 15 535 Kč. Do celkové částky zatím nejsou započítány finanční prostředky, které vybrala přímo nadace Pink Bubble ve svém stánku. Tento příspěvek do sbírky se bude otevírat teprve za pár dní před notářským dozorem a po té bude celková částka zveřejněna.

336 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page